Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Současnost

Současnost

Obyvatelstvo 

foto domu Milenov

Dnes žije v Milenově 380 lidí ve 152 číslech popisných. Za poslední dva roky jsme do naší obce přivítali 12 nových občánků, kteří jednou rozšíří řady naší mateřské školce a poté i v základní škole. Máme radost i z toho, že mladí si snaží budovat své bydlení v Milenově a nestěhují se do města a okolních vesnic. Tím se v budoucnu obec rozroste a znovu oživí. 

Za prací se dojíždějí

Většina místních však za prací dojíždí do nedalekých Hranic, ale i do Přerova. Obec doplácí na dopravní obslužnost ročně 66 tisíc korun a za žáky, kteří dojíždí do Drahotuš či do Hranic dalších 60 tisíc. V současné době již několik firem založilo své střediska a pobočky v Milenově a zaměstnávají mimo jiné i občany z Milenova.

Občanská vybavenost 

foto domu Milenov

Ve vesnici byly dva soukromé obchody se smíšeným zbožím.V současné době je v provozu jeden soukromý obchod a prodejna Jednoty. Nechybí zde pohostinství, které slouží nejen místním štamgastům, ale v létě také projíždějícím cykloturistům, kteří mohou využít  příjemné venkovní posezení.  Místní mohou využívat služeb holičství. V případě potřeby lékařského ošetření nezbývá než vyrazit do Drahotuš.

Co se udělalo

V minulosti byla provedena rekonstrukci školy, kde byl vytvořen půdní  vestavbou jeden byt.V roce 2004 byly ve škole vyměněné okna a opravená omítka. V současné době čeká na barevný kabát a oplechování říms a parapetů. Plynofikace je hotová, vodovod také, máme dokonce vlastní čističku, která v roce 2004 prošla rozsáhlou rekonstrukcí a zlepšil se tak její stav a zlevnil provoz. O třicet hektarů obecního lesa se stará soukromá lesní firma a pomáhá i náš zaměstnanec. V současné době je v lese hodně práce, protože velké množství vzrostlých stromů je napadeno kůrovcem. Současně se vysazují i mladé stromky, aby se opět zalesnily vzniklé holiny a vrátil se krajině její původní ráz.

Plány

V plánech je vybudovat inženýrské sítě, aby se mohla "rozjet" výstavba rodinných domků. V blízké budoucnosti nás čeká výstavba dálnice za obcí. Tato dálnice ovlivní život v obci jak hlukem tak i vzhledem. V roce 2006 bychom rádi opravili zbývající část chodníků, které jsou opravdu v žalostném stavu. V budoucnu plánujeme opravu obou místních zastávek autobusu, které jsou poznamenané časem a také nedobrým zacházením. Také chceme vyměnit místní osvětlení za modernější a úspornější, abychom tak ušetřili nemalé výdaje na osvětlení obce. Zároveň se budeme snažit o údržbu a obnovu veřejné zeleně. V příštím roce bychom rádi vydávali místní časopis za spolupráce s místní základní školou, která má s podobnou aktivitou již zkušenosti. V tomto časopise budeme informavat obyvatele Milenova o dění v obci, o jednání zastupitelstva, o připravovaných akcích ať už místními hasiči, školou či obecním úřadem. V případě zájmu bychom do tohoto časopisu zařadili i inzertní přílohu, která bude sloužit jak místním firmám, tak i firmám z blízkého okolí. To je jen několik plánů do příštích let a záleží na tom, jak budeme hospodařit s obecními prostředky a jak se nám bude dařit zdolávat případné problémy spojené s hospodařením z minulých let. Aby se naše obec dále rozvíjela, je také potřeba více spolupracovat i s obyvateli naší obce, naslouchat jejich potřebám, přáním i problémům. Doufejme, že se nám to všechno podaří.